Odborná porota

Odborná porota hlasuje o vítězích v kategoriích:
o   Banka roku 
o   Pojišťovna roku
o   Korporátní banka roku 
o   Privátní banka roku
o   Hypotéka roku
o   Cena profesora Michala Mejstříka 
 
Odborná porota je složená nezávislých odborníků z řad finančních analytiků, partnerů, ekonomických novinářů, akademiků a úspěšných podnikatelů. Vždy je určeno pořadí na prvních třech místech.
 
Odborná porota může v každé kategorii udělit zvláštní cenu, a to ve výjimečných případech i pro subjekty s licencí mimo uvedenou definici. Výsledky jsou vždy odůvodněny. 
VRK08198-Edit

VLASTISLAV BŘÍZA

Vlastislav Bříza je českým podnikatelem a od roku 2000 majitelem KOH-I-NOOR holding a.s. Nejprve začal pracovat jako konstruktér, šéfkonstruktér, později se dostal do jeho vedení nejprve jako náměstek a od roku 1994 jako generální ředitel. V současné době řídí Koh-i-noor Holding a.s., jež je českou skupinou s celosvětovou působností a obchodní aktivity v 90 zemích světa. Zahrnuje mimo tužkárenství i divize zdravotnictví a strojírenství. V roce 2014 se stal se českým podnikatelem roku.

MICHAL ČARNÝ

Michal Čarný je vrcholový manažer s bohatými zkušenostmi z finančního sektoru, technologií a telekomunikací. Vystudoval ekonomii a strategii na americké University of Chicago a britské London School of Economics and Political Science. Do nedávné doby zastával pozici generálního ředitele společnosti Mastercard pro český a slovenský trh, kde se zaměřoval na rozvoj bezhotovostních plateb na našem trhu a transformaci společnosti z vedoucího hráče na poli platebních karet na technologickou společnost. Dříve působil jako ředitel rozvoje nového obchodu Mastercard pro Rakousko, Čechy a Slovensko. Má zkušenosti také ze strategického poradenství. Ve společnosti Roland Berger Strategy Consultants vedl poradenské projekty v oblasti finančních služeb a telekomunikací. Pracoval s klienty napříč mnoha regiony, včetně střední a východní Evropy, západní Evropy, jižní Evropy a Blízkého východu. Působil také v jihovýchodní Asii či Číně.

VRK08236-Edit

ROBERT ČÁSENSKÝ

Robert Čásenský vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Ze 44 let života strávil více než polovinu prací v různých tiskovinách. V roce 1993 začal psát do Českého deníku a přes Denní Telegraf a Lidové noviny doputoval až do MF DNES, tu potom od roku 2006 do roku 2013 vedl jako šéfredaktor. Od roku 2014 je šéfredaktorem magazínu Reportér, kde také pravidelně publikuje rozhovory s osobnostmi českého byznysu.
VRK08228-Edit

PETR DVOŘÁK

Petr Dvořák vystudoval obor Finance na Vysoké škole ekonomické a ve stejném oboru absolvoval i doktorské studium a získal docenturu. Na této škole již více než 30 let přednáší, byl vedoucím katedry bankovnictví, děkanem Fakulty financí a účetnictví, statutárním zástupcem rektorky a prorektorem pro pedagogickou činnost a současně i garantem oboru Bankovnictví a pojišťovnictví. Předmětem odborného zájmu je zejména komerční bankovnictví, regulace bankovnictví a finanční deriváty a jejich využití při řízení bankovních rizik, z této oblasti publikoval řadu odborných článků, vysokoškolských skript a učebnic.  Nyní je rektorem Vysoké školy ekonomické v Praze. 

VRB06530-Edit

RADEK HALÍČEK

Radek Halíček je řídící partner KPMG v České republice, zároveň vede síť KPMG ve střední a východní Evropě. Radek se specializuje na komplexní právní a daňové poradenství pro finanční instituce, zejména banky, pojišťovny, asset manažery a investiční fondy. Dlouhodobě poskytuje poradenské služby významným českým soukromým investorům a investičním skupinám. Halíček absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, studoval také technické obory, účetnictví a management. Je zakladatelem advokátní kanceláře KPMG Legal a členem dozorčí rady Nadačního fondu Neuron.

Mojmír Hampl

MOJMÍR HAMPL

Mojmír Hampl je český ekonom a spisovatel, v letech 2006–2018 byl členem bankovní rady České národní banky. V období let 2008 až 2018 zároveň působil jako viceguvernér ČNB, později v KPMG Česká republika. Nyní působí jako člen správní rady Institutu ekonomického vzdělávání INEV a je předsedou Národní rozpočtové rady.

VRK08261-Edit

DANIEL HELER

 Daniel Heler po více než třiceti letech v bankovnictví především v oblastech finančních trhů, korporátního a investičního bankovnictví a správy aktiv v řídících pozicích v ČSOB, Credit Lyonnais a České spořitelně přešel na druhou stranu finančních služeb. V posledních letech založil a podílí se na fungování poradenských firem a fondů privátního kapitálu jako konzultační a analytická firma Four Dimensions pro oblast řízení tržních rizik a Corporate Finance pro investory a podniky. Dále pak rozvíjí investiční fondy Czech Luxembourg Capital Fund Partners S.A. zabývající se tématickými výklenkovými investičními strategiemi např. v oblasti vědeckých a měřících přístrojů na bázi světelné mikroskopie.

Chumchal

TOMÁŠ CHUMCHAL

Tomáš Chumchal je obchodním ředitelem společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko. Do společnosti Mastercard nastoupil v roce 2021 jako obchodní manažer a zastřešoval spolupráci s klíčovými českými bankami. Dříve pracoval ve společnosti Amazon Web Services, kde řídil obchodní partnerství s předními partnery v Evropě v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a na Maltě. Předtím pracoval 8 let pro společnosti z oblasti IT a technologií. Tomáš vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu v Ostravě.

VRK08256-Edit

VERONIKA JŮVOVÁ

Veronika Jůvová při studiu Právnické fakulty Karlovy univerzity v Praze začala pracovat na oddělení legislativy kapitálového trhu Ministerstva financí ČR. V roce 2010 nastoupila do společnosti Conseq Investment Management, a. s., na pozici právník / compliance. Zaměřuje se na regulatorní problematiku fungování kapitálového trhu. Od roku 2016 vede právní oddělení skupiny Conseq, kde působí i jako místopředsedkyně představenstva společnosti QI investiční společnost, a.s. Je členkou Etického výboru a ředitelkou sekce investičních fondů Asociace pro kapitálový trh ČR.
VRK08173-Edit

MARIE KARFÍKOVÁ

Marie Karfíková je profesorkou finančního práva, advokátkou, rozhodkyní a emeritní předsedkyní Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR. V minulosti byla mimo jiné členkou Legislativní rady vlády ČR či předsedkyní stálé rozkladové komise ministra financí při výkonu státního dozoru v pojišťovnictví. Od roku 2016 je místopředsedkyní a členkou prezidia Nadace Nadání Josefa, Marie a Zdeňky Hlávkových. Jako ocenění za její celoživotní dílo v oboru finančního práva a finanční vědy a za dlouholetou vědeckou a pedagogickou činnost ji v roce 2020 udělil rektor Univerzity Karlovy stříbrnou medaili Univerzity Karlovy.
Snímek obrazovky 2024-05-23 v 13.43.01

JANA LVOVÁ

Jana Lvová je od roku 2023 generální ředitelkou technologické a platební společnosti Mastercard pro Českou republiku a Slovensko. Má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oblasti platebního styku, fintechu a bankovnictví. Ve Spojeném království i v Česku úspěšně řídila prodej, rozvoj obchodních partnerství, klientských vztahů a evropských strategických inciativ pro posílení propozice značky a spokojenosti klientů. V rámci svého působení ve společnosti Visa se celosvětově podílela na podpoře inovací v platbách. Bohaté zkušenosti sbírala také v předních českých bankách ČSOB a Raiffeisenbank. Je držitelkou titulů MBA z Rochesterského technologického institutu a Mgr. z Univerzity Karlovy.

VRB06536-Edit

LADISLAV MALŮŠEK

Ladislav Malůšek se celou kariéru věnuje poradenství finančním institucím, zejména významným bankám a pojišťovnám, a také nadnárodním společnostem. V KPMG odpovídá za daňové poradenství pro finanční sektor. Má zkušenosti s projekty zaměřenými na mezinárodní restrukturalizace, fúze a akvizice, se vstupy na burzu a rozsáhlými daňovými litigacemi. Věnuje se také převodním cenám. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

DSC_1882

JANA MATESOVÁ

Jana Matesová je ekonomka a statistička se vzděláním z VŠE a Harvardovy univerzity. Největší části profesního života strávila přibližně napůl v akademické aféře na českých a amerických univerzitách a ve Světové bance  na různých pozicích, vč. členky odborného zázemí prezidenta Světové banky pro mezinárodní finanční architekturu a jednání G7/G8/G20. Aktivně se podílela na spuštění prvního mezinárodně akreditovaného programu MBA v Československu (CMC-Graduate School of Business). Při předsednictví ČR v Evropské radě v r. 2009 byla zástupkyní šerpy Evropské rady na vyjednáváních skupiny G20. 

Poljakov Nikita_foto Szkanderova Michaela-5

NIKITA POLJAKOV

Nikita Poljakov vystudoval žurnalistiku na Karlově univerzitě, politologii na University College London a ekonomii na London School of Economics and Political Science. V médiích pracuje od roku 2010 – mezi lety 2011 a 2021 pracoval pro Hospodářské noviny: nejdřív jako redaktor, později jako londýnský zpravodaj, poté vedoucí byznysového oddělení a následně zástupce šéfredaktora. V únoru 2021 převzal post šéfredaktora deníku e15 a přidruženého portálu www.e15.cz. Kromě toho byl vedoucím projektů Dezinformace: co pro vás znamenají lži?, Chudé Česko a Nejsi sám. Za poslední projekt, který se týkal duševního zdraví a prevence sebevražd českých mužů, získal Novinářskou cenu za Solutiouns Journalism.

VRB06520-Edit

MARTIN PRUNNER

Martin Prunner se celý profesní život věnuje obchodu a péči o zákazníky. Od roku 2021 řídí pobočky společnosti PayU pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Předtím ve stejné firmě šest let vedl obchodní tým. Dlouhodobě tak přispívá ke každoročnímu růstu obratu společnosti, která je silným hráčem v poskytování online plateb na českém, evropském a globálním trhu. Po absolvování Vysoké školy finanční a správní získával zkušenosti mimo jiné u mobilního operátora Oskar-Vodafone, následně pracoval ve vedoucích pozicích ve společnostech Citibank a American Express.

VRB06543-Edit

TOMÁŠ SKŘIVÁNEK

Tomáš Skřivánek je člen představenstva vydavatelství Economia odpovědný za produkt a marketing. V letech 2016 až 2021 pracoval pro média vlastněná finanční skupinou Penta v ČR a na Slovensku, naposledy jako šéfredaktorem ekonomického týdeníku TREND v Bratislavě. V roce 2007 založil a do roku 2016 řídil z pozice člena představenstva a šéfredaktora deník E15. Do E15 přešel z pozice zástupce šéfredaktora týdeníku Euro. V roce 2000 spoluzaložil a tři roky vedl server Peníze.cz. Kariéru začal jako ekonomický redaktor v deníku MF Dnes a následně v časopise Týden. Vystudoval národní hospodářství a ekonomickou žurnalistiku na VŠE v Praze a MBA na LIGS University. Má rád cestování a pohyb. Když nepracuje, potkáte ho v létě nejčastěji na kole, v zimě na lyžích. 

foto_Ivan Špirakus

IVAN ŠPIRAKUS

Ivan Špirakus je generálním ředitelem pojišťovací makléřské společnosti INSIA a.s., která působí na českém trhu přes 31 let. Od roku 1999 byl členem představenstva Komory pojišťovacích makléřů, kde založil tradici makléřské ankety Pojišťovna roku. Od roku 2005 působil v představenstvu AČPM. V prosinci 2013 byl zvolen do funkce předsedy prezídia AČPM a dále působil jakomísto předseda. Do konce roku 2019 vykonával funkci místopředsedy AČPM se zodpovědností za legislativu a jednání s Ministerstvem financí ČR a ČNB ohledně implementace směrnice IDD do české legislativy. V prosinci 2021 byl opětovně zvolen do funkce předsedy AČPM. Vystudoval strojní fakultu ČVUT.

VRB06559-Edit

PETR TEPLÝ

Petr Teplý je profesor v oboru finance na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE). V současnosti působí též jako místopředseda dozorčí rady České exportní banky, a.s. V minulosti pracoval pět let na různých pozicích v ČSOB, absolvoval stáž v investiční bance Spencer Clarke v New Yorku, a taktéž zastával šest let pozici projektového manažera ve společnosti EEIP, a.s. Doktorát získal na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy v roce 2009, studoval též v Rakousku, USA a na Novém Zélandu. V rámci svého výzkumu se podílel na více než 150 odborných studiích a 10 knihách, získal mnoho ocenění za svou výzkumnou a akademickou činnost na VŠE a Univerzitě Karlově. 

MIROSLAV ZÁMEČNÍK

Miroslav Zámečník je ekonomický analytik. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, Pew Fellow na School of Foreign Service, Georgetown University ve Spojených státech. V letech 2009–2013 byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). V současné době je analytikem Týdeníku Hrot a členem Národní ekonomické rady vlády 2020.
VRK08239-Edit

TEREZA ZAVADILOVÁ

Tereza Zavadilová se celý svůj profesní život pohybuje v médiích, konkrétně v ekonomickém a byznysovém zpravodajství, v minulosti například v Lidových novinách, Týdnu, či české redakci BBC. Od založení v roce 2007 pracovala deníku E15, sedm let jej z pozice šéfredaktorky řídila. Je externí komentátorkou Českého rozhlasu Plus, od letoška je co-founderem a CEO nového byznysového portálu Newstream.cz. Píše nejčastěji o financích, bankách a trzích.
Zlamalova

LENKA ZLÁMALOVÁ

Lenka Zlámalová je komentátorkou a analytičkou Týdeníku Echo a serveru Echo24.cz. Zabývá se ekonomikou, politikou, vzděláním, byznysem a vším s tím souvisejícím, co ovlivňuje civilizační úroveň země. Během své novinářské kariéry působila ve všech klíčových médiích. Byla vedoucí ekonomické redakce a komentátorkou Mladé Fronty Dnes, hlavní analytičkou a komentátorkou Lidových novin a Hospodářských novin. Vedle ekonomickou rubriku Týdeníku Respekt. Pravidelně komentuje ekonomiku a politiku pro Českou televizi, Prima CNN News a televizi Nova. Studovala sociologii a ekonomii na Masarykově univerzitě a University of Michigan ve Spojených státech.

JAN ŽŮREK

Jan Žůrek spoluzakládal českou pobočku KPMG v roce 1990. Ve společnosti pracoval do roku 2016, posledních šest let jako řídící partner. V současnosti se podílí na několika projektech private equity. Dále je předsedou výboru pro audit Penzijní společnosti KB. Působí jako člen Ekonomické rady Arcidiecéze pražské. Je členem správní nadace Independent Press, která vlastní vydavatele Deníku N. Dále je ve správní radě organizace Cesta domů poskytující domácí hospicovou péči. Od roku 2021 spolupracuje s Nadací rodiny Vlčkových na projektu dětského paliativního centra.