OBMĚNĚNÁ POROTA JIŽ PODVACÁTÉ ROZHODNE O VÍTĚZÍCH PRESTIŽNÍHO OCENĚNÍ MASTERCARD BANKA ROKU 2021

Praha, 7. října 2021 – Již podvacáté budou letos vyhlášeny nejlepší banky a pojišťovny v rámci ocenění Mastercard Banka roku 2021. O vítězích rozhodne odborná porota, která se v novém složení poprvé sešla 4. října. Slavnostní vyhlášení vítězů devíti kategorií se uskuteční 18. listopadu v Obecním domě. Podobně jako v uplynulých ročnících i letos převzal záštitu nad oceněním guvernér ČNB Jiří Rusnok.

O tom, které z finančních institucí obdrží prestižní titul, rozhodují odborníci z řad finančních analytiků, ekonomů, ekonomických novinářů, akademiků a úspěšných podnikatelů. Porota, která bude hlasovat o vítězích v jednotlivých kategoriích 4. listopadu, prošla letos zásadní obměnou. 

 

Nově v ní zasedli Mojmír Hampl (KPMG), Veronika Jůvová (Conseq), Marie Karfíková (profesorka finančního práva PF UK), David Manych (partner Natland), Martin Prunner (Country Manager ve společnosti PayU pro CZ, SK a HU), Karel Šulc (místopředseda představenstva Fincentrum & Swiss Life Select) a Ilona Švihlíková (prorektorka Vysoké školy obchodní).  

 

Sedmnáctičlennou skupinu porotců doplní odborníci, kteří se účastnili i minulých ročníků ocenění Banka roku – Vlastislav Bříza (majitel společnosti KOOH-I-NOOR), Michal Čarný (generální ředitel společnosti Mastercard pro ČR a Slovensko), Robert Čásenský (šéfredaktor časopisu Reportér), Petr Dvořák (vysokoškolský pedagog), Daniel Heler (předseda představenstva Four Dimensions), Pavel Kysilka (předseda představenstva správní rady 6D), Miroslav Zámečník (analytik týdeníku Hrot), Eva Zamrazilová (předsedkyně Národní rozpočtové rady), Tereza Zavadilová (CEO Newstream.cz) a Jan Žůrek (spoluzakladatel české pobočky KPMG).

 

Porotci budou hlasovat o vítězích v sedmi kategoriích. Vedle třech již tradičních (Banka roku, Pojišťovna roku a Hypotéka roku) byly letos vyhlášeny další čtyři kategorie, a to Korporátní banka roku, Privátní banka roku, Udržitelná banka roku a Cena profesora Michala Mejstříka. Ekonom Michal Mejstřík, který zemřel letos 7. ledna, byl dlouholetým členem poroty ocenění Banka roku. Cena profesora Mejstříka je určena studentům českých vysokých škol za vynikající akademický počin. O vítězích v dalších dvou kategoriích, Bankéř roku a Pojišťovák roku, rozhodnou jako v minulých letech šéfové bank a pojišťoven. 

      

I letošní ročník ocenění Banka roku bude ve znamení spolupráce s dobročinnou organizací Konto bariéry. Poprvé ale nebude vyhlášen vítěz kategorie Banka bez bariér. Organizátor soutěže, společnost BOY Awards, je totiž přesvědčen, že naprostá většina finančních institucí již zaručuje všem klientům, tedy i těm s handicapem, rovný přístup ke svým službám. Finančním darem bude ale podpořen projekt, který se zaměřuje na zaměstnávání handicapovaných ve finančních institucích. 

 

Titulárním partnerem letošního ročníku ocenění Banka roku je společnost Mastercard, hlavními partnery pak jsou Fincentrum & Swiss Life Select, KPMG, investiční skupina Natland a Corrency. Záštitu jako již tradičně převzal guvernér ČNB Jiří Rusnok. Galavečer proběhne v Obecním domě 18. listopadu. Vizuální podoba slavnostního vyhlášení je inspirována malířem, grafikem a sochařem Milanem Kuncem, a to na základě spolupráce s galerií Cermak Eisenkraft.

 

O Mastercard Banka roku:

Jde o nejprestižnější české ocenění retailových finančních produktů s dvacetiletou tradicí. Oceňované subjekty se zaměřují jak na drobnou klientelu, tak také na klienty privátní a korporátní. Mezi lety 2002–2008 ocenění vyhlašovala společnost Fincentrum a.s. pod názvem Mastercard Banku roku, v letech 2009–2016 pak jako Fincentrum Banka roku. V roce 2017 převzala ocenění společnost BOY Awards a.s. (Bank Of the Year Awards). Od letošního roku je titulárním partnerem opět společnost Mastercard.