Mastercard Banka roku rozšiřuje spolupráci s ČESKOU INSURTECH ASOCIACÍ z.s. o soutěžní kategorie „Fintech roku“ a „Insurtech roku“.

Praha, 22. září 2023 - Ocenění Mastercard Banka roku uzavřelo partnerství s ČESKOU INSURTECH ASOCIACÍ z.s. Partnerství má za cíl rozšířit zaměření kategorií a zvýšit význam tohoto prestižního ocenění.

S novým partnerem přichází dvě kategorie – Fintech roku 2023 a Insurtech roku 2023. Nové kategorie odrážejí rychlé inovační trendy v oblasti finančních služeb a pojištění. Naším záměrem je dát pozornost a ocenit nejnovější technologické inovace v těchto dynamických odvětvích.

Petr Stuchlík, zakladatel ocenění Banka roku, říká: „Mastercard Banka roku se v průběhu své 22leté historie neustále vyvíjela, vždy se zaměřením na aktuální trendy v bankovním a pojišťovacím sektoru. Před 20 lety to bylo internetové bankovnictví, od loňska ESG. Spolupráce s ČESKOU INSURTECH ASOCIACÍ z.s. tak navazuje na naší dlouholetou koncepci.

Velmi si vážíme této významné spolupráce, která otevírá dveře a propaguje inovativní řešení v oblasti bankovních a pojišťovacích služeb. Soutěž takového formátu, jakým je Mastercard Banka roku, umožní společnostem s novým inovativním řešením, ať již v oblasti produktu, služby či procesu zviditelnit se a přiblížit se široké veřejnosti.“ uvádí Jiří Vataha, předseda správní rady ČESKÉ INSURTECH ASOCIACE z.s.

Otevření nové soutěžní kategorie zaměřené na oblast Fintech a Insurtech přináší skvělou příležitost pro inovátory a technologické společnosti prezentovat své nové a perspektivní nápady, které mohou významně ovlivnit budoucnost finančních služeb. Jsem velice hrdý, že můžeme být u zrodu této výjimečné iniciativy.“ dodává Robert Šimek, člen správní rady ČESKÉ INSURTECH ASOCIACE z.s.

ČESKÁ INSURTECH ASOCIACE z.s., je sdružením inovativních společností, které se zaměřují na inovace a digitální transformaci v oblasti pojišťovnictví. Asociace je hlavním hlasem Insurtech sektoru v České republice a podporuje zavádění a použití digitálních technologií v pojišťovnictví, digitální byznys modely a rozvoj spolupráce mezi subjekty na trhu s pojištěním, i mimo něj, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí.