15. ROČNÍK PRESTIŽNÍHO OCENĚNÍ FINCENTRUM BANKA ROKU ZNÁ SVÉ VÍTĚZE

15. ročník ocenění Fincentrum Banka roku vyvrcholil 23. 11. 2016 v pražském paláci Žofín. Cenu pro absolutního vítěze a nositele titulu „Banka roku“ převzal generální ředitel Komerční banky Albert Le Dirac'h. Titul „Pojišťovna roku“ získala podruhé v řadě Allianz pojišťovna. Stavební spořitelnou roku byla zvolena Českomoravská stavební spořitelna. Generálním partnerem ocenění Fincentrum Banka roku je společnost Fincentrum, hlavními partnery jsou poradenská společnost EY Česká republika a konzultační a technologická společnost Trask solutions.

„V generálním řediteli Albertu Le Dirac’hovi, který získal od ostatních šéfů bank titul Bankéř roku 2016, našla Komerční banka skvělého lídra. I díky jeho jasné vizi a odvaze k manažerským rozhodnutím rozvíjí Komerční banka své vedoucí postavení v řadě segmentů bankovního trhu. Fakt, že jde o tradiční a velkou banku, nic neubírá na její schopnosti inovovat i chuti investovat do bezpečnosti online správy financí,“ komentoval vítězství Komerční banky zakladatel společnosti Fincentrum a předseda organizačního výboru ocenění Petr Stuchlík.

V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku, jejíž pořadí určují sami spotřebitelé v rámci výzkumu agentury STEM/MARK, obhájila loňské prvenství Česká spořitelna. Ta získala prvenství také v kategorii Hypotéka roku a v kategorii Banka bez bariér. V té hodnotí dostupnost bank pod patronátem Konta Bariéry formou mystery shoppingu sami hendikepovaní klienti.

Nejdynamičtější bankou roku 2016 se stala počtvrté v řadě Air Bank. „Air Bank sází na velmi proaktivní klientský přístup – i díky tomu dokázala od svého vzniku oslovit již půl milionu klientů. Na český trh přináší řadu revolučních inovací, které navíc dokáže rychle uvádět do praxe. V roce 2016 např. jako první banka na českém trhu spustila bezkontaktní výběry z bankomatu, které jsou nejen pohodlnější pro klienty, ale navíc zamezí scanování karet a dalšímu podvodnému jednání,“ říká k vítězství AirBank Pavel Riegger, vedoucí partner oddělení poradenství pro finanční instituce společnosti EY, která je dlouhodobým partnerem kategorie Nejdynamičtější banka roku.

Air Bank obhájila také vítězství v kategorii Online banka roku 2016. „Air Bank těží z jednoduchého a uživatelsky přívětivého internetového bankovnictví. Díky tomu a díky investicím do bankomatové sítě nemusí budovat širokou pobočkovou síť, a přesto je pro klienty plnohodnotnou bankou i v místech, kde nelze bankovní pobočku z ekonomických důvodů provozovat,“ dodává Filip Tománek, CEO společnosti Trask solutions, která je partnerem této kategorie.

Nejlepší účet letos přihlásila do Fincentrum Banky roku podle odborné poroty UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia. V kategorii Účet roku 2016 zvítězilo její U konto. V kategorii Privátní banka roku, jejímž patronem je web s exkluzivními informacemi MotejlekSkocdopole.com, zvítězila J&T Banka. Ze třetího místa v roce 2014 a druhého v roce 2015 tak dosáhla letos na absolutní vítězství v této prestižní kategorii, jejíž vítěz je hodnocen na základě doporučení českých a slovenských miliardářů.

I přes nepodařenou penzijní reformu je penzijní spoření nadále produktem, který by měl patřit k pilíři osobních financí coby zajištění na penzi mimo státem garantovaný důchodový systém. Nositelem titulu Penzijní společnost roku 2016 se stala Allianz penzijní společnost, která dokázala zajistit svým klientům mezi penzijními fondy v roce 2015 nejlepší zhodnocení na českém trhu.Pojistné kategorie v letošním ročníku Fincentrum Banky roku již podruhé v řadě zcela ovládla Allianz pojišťovna. Kromě titulu Pojišťovna roku 2016 získala také tituly Autopojišťění roku 2016 a Životní pojištění roku 2016.„Při vyhlášení loňských výsledků jsem hovořil o výjimečnosti Allianz pojišťovny, která jako první v historii ovládla v rámci jednoho ročníku všechny tři pojišťovací kategorie. Fakt, že se jí podařilo tento hattrick obhájit, jasně dokládá skvělou formu této pojišťovny i kvalitu jejích produktů,“ hodnotí Petr Stuchlík.
Bankéřem roku 2016, kterého si ze svého středu vybrali generální ředitelé všech hodnocených bank, se stal Albert Le Dirac’h, generální ředitel Komerční banky, která získala i absolutní vítězství a titul Banka roku 2016. Pojišťovákem roku 2016 zvolili generální ředitelé všech hodnocených pojišťoven podruhé v řadě Martina Žáčka, generálního ředitele Uniqa pojišťovny.
Kompletní výsledky Fincentrum Banka roku 2016Banka roku
1. Komerční banka, a.s.
2. Česká spořitelna, a.s.
3. Československá obchodní banka, a.s.
Nejdůvěryhodnější banka roku
1. Česká spořitelna, a.s.
2. Komerční banka, a.s.
3. Československá obchodní banka, a.s.
Nejdynamičtější banka roku
1. Air Bank a.s.
2. Fio Banka, a.s.
3. MONETA Money Bank, a.s
Banka bez bariér
1. Česká spořitelna, a.s.
2. Raiffeisenbank a.s.
3. Československá obchodní banka, a.s.
Privátní banka roku
1. J&T Banka a.s.
2. Československá obchodní banka, a.s.
3. Komerční banka, a.s.
Pojišťovna roku
1. Allianz pojišťovna a.s.
2. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
3. Česká pojišťovna a.s.
Hypotéka roku
1. Česká spořitelna, a.s. – Hypotéka České spořitelny
2. Air Bank a.s. – Převod hypotéky
3. Hypoteční banka, a.s. – Pěkná hypotéka
Penzijní společnost roku
1. Allianz penzijní společnost, a.s.
2. Penzijní společnosti České pojišťovny, a.s.
3. KB Penzijní společnost, a.s.
Účet roku
1. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. – U konto
2. Air Bank a.s. – Běžný účet
3. Česká spořitelna, a.s. – Osobní účet spojený s programem Za důvěru
Stavební spořitelna roku
1. Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
2. Raiffeisen stavební spořitelna a.s.
3. Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.
Životní pojištění roku
1. Allianz pojišťovna a.s. – Rytmus risk
2. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – Životní pojištění NA PŘÁNÍ
3. Česká pojišťovna a.s. – Životní pojištění Můj život pro děti
Autopojištění roku
1. Allianz pojišťovna a.s. – Povinné ručení
2. Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – Autopojištění NAMÍRU
3. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – Autopojištění Combi Plus III
Online banka roku 1. Air Bank a.s.
2. Komerční banka, a.s.
3. Česká spořitelna, a.s.
Bankéř rokuAlbert Le Dirac’h, generální ředitel, Komerční banka, a.s.
Pojišťovák roku
Martin Žáček, generální ředitel, UNIQA pojišťovna, a.s.